پرایس اکشن چیست؟

omid sedighi مارس 13, 2019 1 دیدگاه

پرایس اکشن چیست ؟

برای بسیاری از شما حتما اتفاق افتاده که در یک جمع معامله گری یا در یک سایت تحلیل گری و حتی در صفحه شخصی معامله گرها کلمه پرایس اکشن را شنیده و دیده باشید.

در بسیاری از دوره های آنلاین و حضوری آموزش معامله گری به پرایس اکشن اشاره شده است و همچنین دوره های زیادی اعم از آنلاین و حضوری برای آموزش این روش معامله گری برگزار شده است.اما تعریف کلی پرایس اکشن چیست؟

پرایس اکشن چیست؟

پرایس اکشن چیست؟

پرایس اکشن(رفتار قیمت)

پرایس اکشن از دو واژه price به معنی قیمت و action به معنی واکنش تشکیل شده است که قسمتی از مالی رفتاری در اقتصاد است که توسط ال بروکس معامله گر حرفه ای بازار های مالی که بصورت یک روش در معامله گری در آمده است که به استراتژی پرایس اکشن در تریدری معروف میباشد.

 

پرایس اکشن به زبان ساده

بازار های مالی از تعداد زیادی افراد که در داخل آن به معامله میپردازند تشکیل شده است .سهام | اوراق بهادار | ارز | سی اف دی | کلیه کالاهای قابل معامله را میخرند و یا میفروشند.هر معامله که در این بازار انجام میشود بر اساس قیمتی مشخص که هم خریدار و هم فروشنده در این قیمت به توافق رسیده اند انجام میشود.

قیمت یک محرک در بازار هست

به بیان دیگر وقتی نمودار به سمت یک قیمت خاص حرکت میکند و اگر این قیمت همان قیمتی باشد که مد نظر معامله گر است چه معامله گر خریدار باشد چه فروشنده اقدام به خرید میکند، پس قیمت باعث تحریک معامله گر به خرید یا فروش میکند .
حال ببینیم چه چیزی باعث حرکت قیمت میشود. عرضه و تقاضا تنها عاملی است که باعث حرکت قیمت میشود.

عدم تعادل بین عرضه و تقاضا باعث حرکت قیمت از یک سمت به سمت دیگر میشود.حالا پرایس اکشن در کجای این ماجراست؟

پرایس اکشن با توجه به اینکه از مبحث مالی رفتاری اقتصاد سرچشمه گرفته است به بررسی رفتار معامله گران حاضر در بازار میپردازد و یک چراغ راه برای ما تشکیل میدهد، تا متوجه تمایلات معامله گران برای خرید یا فروش بشویم و همزمان با حرکت قیمت ما نیز همسو با قیمت در بازار حرکت کنیم و به کسب سود بپردازیم.

این همه روش معاملاتی چرا پرایس اکشن؟

در دنیای تحلیلگری بازار های مالی روش های زیادی برای تحلیل بازار وجود دارد ولی میتوان به سه دسته عمده تقسیم کرد:

تحلیل گر های بنیادی یا فاندامنتال
تحلیل گر های مالی کلاسیک یا تکنیکال
تحلیل گرهای مالی رفتاری یا پرایس اکشن

در ادامه به توضیح مختصری از این سه دسته تحلیل گر میپردازیم.

تحلیل بنیادی یا فاندامنتال

• در این نوع از تحلیل بازار تحلیل گر باید به منابع عظیمی از اطلاعات بازار که شامل اطلاعات اقتصادی کشورها | شرکت ها | کارخانه ها | افراد | ارزها و بسیاری از این قبیل دسترسی داشته باشد.
هر روز و لحظه این اطلاعات را بروز کند و همچنین از اطلاعات روز اقتصادی تمام دنیا مطلع باشد که در عمل کاری طاقت فرسا و بسیار دشوار است.

تحلیل مالی کلاسیک یا تکنیکال

در این نوع تحلیل بازار تحلیل گر طبق گذشته بازار و بر اساس یک سری اصول و قواعد ریاضی و هندسی و الگو ها آینده بازار رو بر اساس گذشته بازار تحلیل میکنند
چون در بحث مالی کلاسیک اتفاقات گذشته بازار در آینده نیز اتفاق می افتد همچنین با کمک نرم افزار هایی که با استفاده از داده های گذشته بازار اطلاعاتی جهت تحلیل بهتر از آینده بازار ارایه میدهند سعی در تحلیل بازار هستند.
تحلیل گران این دسته عملا چند قدم از تحلیلگران دسته بعدی که توضیح خواهیم داد عقب هستند.

تحلیل مالی رفتاری یا پرایس اکشن

در این نوع تحلیل بازار تحلیل گر با توجه به اتفاقات حال بازار و تشخیص صحیح رفتار های معامله گران حاضر در بازار به تحلیل بازار میپردازد وچون در حال تصمیم میگیرد موفق تر از دسته قبلی تحلیل گران هستند ، کلیه تصمیمات این تحلیلگران در حال بازار (متن بازار) گرفته میشود.در حال حاضر قویترین و صحیح ترین روش های تحلیل بازار از پرایس اکشن نشعت گرفته اند .

آکادمی معامله گری پرایس اکشن با متد قدرت و ضعف

این آکادمی از یک تیم مجرب و با تجربه از تریدر های موفق تشکیل شده است که بعد 9 سال آزمون و خطا در تمام بازارهای مالی به یک سبک قابل اعتماد از استراتژی پرایس اکشن دست یافته است، از سال 2017 در صدد انتقال این استراتژی در قالب آموزش زنده و پشتیبانی عالی به دانش پذیرای آکادمی هستیم و موفقیت دانش پذیر های آکادمی در تریدری و کسب سود مستمر از بازار گواهی بر این مسئله میباشد.
تمامی دوره های این آکادمی طبق استاندارد های روز بین المللی بر پایه مدیریت آموزشی LMS (آموزش | پشتیبانی | آزمون) برگزار میگردد تا موثرترین آموزش جهت معامله گر شدن شما عزیزان فراهم گردد.

 

 

درباره omid sedighi

نظر (01)

  1. حسین نیک نژا دی
    آگوست 14, 2019

    خوب بود

    ارسال پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *